Новини про м'ясо

Країни ЄС ввезли до України 18,2 тис. тонн свинини без мит

Відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, українські виробники мають змогу експортувати частину продукції до Євросоюзу без мит. Такі ж преференції мають і європейські експортери, зокрема виробники свинини.

За січень-жовтень країни ЄС використали 91% квот на експорт м’яса свиней в Україну. Загалом безмитно було імпортовано 18,18 тис. тонн свинини, повідомляє Асоціація “Свинарі України” (АСУ). Головним постачальником цього виду м’яса на український ринок залишається Польща (53% від загальної кількості закордонних закупівель свинини).

“Поставки свіжої, охолодженої та мороженої свинини в межах 20 тис. т не обкладаються ввізним митом. Таким чином, до кінця року вітчизняні імпортери зможуть закупити ще 1,82 тис. т свинини без сплати мита. Враховуючи динаміку імпорту останніх місяців, оператори ринку вважають, що квоти на поставки свинини з ЄС вичерпаються ще до кінця листопада. При цьому, варто відзначити, що за «нульовою» ставкою імпортного мита можна завезти не увесь асортимент, а лише окремі підпозиції: відповідно до умов Угоди, половина квотованих обсягів поширюється на усі товарні позиції, а додаткові 10 тис. т —на охолоджені та морожені свинячі півтуші, необвалені частини (лопатку, грудинку, передній край, їх відруби та інші частини на кістці). Тож за завезення охолодженої продукції, що не входить до цього переліку та після вичерпання квот обійдеться вітчизняним імпортерам м’ясної сировини на 12% дорожче, а мороженої свинини — на 10%”, – зазначають в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Один коментар

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button