Новини про м'ясо

Коронакриза: українські виробники ВРХ переорієнтовують експорт

Поширення коронавірусу призвело до суттєвих економічних збитків та змін на світовому ринку. Криза, пов’язана з COVID-19, вплинула й на українських експортерів продукції тваринництва, які змушені змінювати напрямки постачань. В таких умовах, зокрема, опинився найбільший закордонний постачальник великої рогатої худоби, група компаній “Агрейн”. Про це в коментарі для видання latifundist.com розповів директор холдингу з економічних та фінансових питань Віталій Штемпель.

“Раніше наша компанія експортувала продукцію тваринництва в Ліван. Але в цій країні зараз дефолт. Ліванці готові купувати ВРХ, але вже за менш вигідними цінами. Тому ми перенаправляємо експорт на Узбекистан, здійснюємо постачання свинини і ВРХ в Грузію. В цілому волатильність цін на м’ясо поки не така висока, як на зерно. Це закономірний процес, коли ціни на споживчі товари реагують на 2-3 місяці пізніше, ніж на сировину. Таким чином, з м’ясною продукцією наразі немає проблем, вона продається за цінами, які компанія закладала в свої бізнес-плани на цей рік”, – зазначив пан Штемпель.

Що ж до впливу поширення коронавірусу на глобальний продовольчий ринок, експерт налаштований оптимістично: “Ми вважаємо, що, незважаючи на пандемію, в світі не зменшиться обсяг споживання харчових продуктів. Може, навіть навпаки, адже віддалений режим роботи стимулює до більшого споживання. Тому агробізнес в цілому поки що не втрачає, а, можливо, в майбутньому, навпаки, навіть зможе збільшити прибутки”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button