Новини про м'ясо

Індекс споживчих цін: м’ясо дешевшає, сало дорожчає

Згідно з розрахунками Економічного дискусійного клубу в листопаді цього року середня вартість набору із 23-х продуктів харчування склала 1059 гривень. Це більше на 1,3% або на 14 гривень у порівнянні з жовтнем і на 16% (143 гривні) перевищує показник відповідного місяця 2017 року. Розрахунки ґрунтуються на даних моніторингу Держстата.

Із всіх продуктів моніторингу здешевшали в минулому місяці тільки 6, серед них – курятина та свинина.

У листопаді ціна свинини в середньому знизилась на 2%. Експерти Економічного дискусійного клубу пов’язують це зі збільшенням пропозиції м’яса від особистих селянських господарств. Курятина, як і яйця, здешевшала на піввідсотка, але аналітики зазначають, що, скоріше за все, це зміни технічного характеру і в грудні ціна м’яса птиці стабілізується.

Ціни на сало минулого місяця зросли на 2,24 грн за кілограм (3%). Цей продукт дорожчає вже два місяці поспіль. Яловичина теж додала в ціні близько 50 копійок за кілограм (0,4%).

Що стосується соціально значущих м’ясопродуктів, то ціна вареної ковбаси першого ґатунку зросла на 1,03 грн за кілограм (1,1%).

Крім м’яса та м’ясопродуктів до списку з 23 позицій входять традиційні овочі (морква, цибуля, картопля та ін.), молочні продукти, хліб, крупи та ін. Найдорожче соціально значущі продукти обходяться жителям Києва (1172 грн), а найдешевше – мешканцям Тернопільської області (966 грн).

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button