Новини про м'ясо

Голландський туалет для корів допомагає захистити довкілля

Hanskamp, ​​голландська компанія, яка розробляє інновації для тваринництва, розробила програму “Cow-toilet”, в якій корів навчають використовувати пісуари, щоб зменшити викиди аміаку, а отже, і забруднення атмосфери парниковими газами.

Аміак – це хімічна сполука, яка виділяється в атмосферу в великих кылькостях у той час, коли сеча великої рогатої худоби вступає в контакт з гноєм. Щоб обмежити вплив сектору тваринництва на навколишнє середовище, уряд Нідерландів, який вживає заходів проти зміни клімату, запровадив жорсткі заходи для фермерів, такі як обмеження розмірів стад та жорсткі санітарні норми на фермах.

“Корова ніколи не буде абсолютно чистою, але ми можемо навчити її ходити в туалет”, – пояснюють у компанії Hanskamp.

Механізм дії так званого “коров’ячого туалету” полягає в тому, що у визначений час робот стимулює нерв під вим’ям, що змушує тварин мочитися. Випорожнення корів відразу потрапляють до спеціальних резервуарів і обсяг аміаку, що потрапляє в атмосферу, в рази зеншується.

На одній з ферм, де проводиться випробування винаходу, 7 з 58 корів зараз самостійно “ходять на горщик” без стимуляції, оскільки в них вже виникла відповідна навичка. У компанії Hanskamp очікують, що винахід, після того, як він буде вдосконалений, дозволить зменшити викиди аміаку на фермах принаймні на половину.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button