Новини про м'ясо

Експорт свинини з ЄС зросте ще на 20%

Зростання попиту на свиняче м’ясо з боку Китаю призведе до того, що експорт свинини з ЄС у вартісному вираженні зросте на 20%. Про це йдеться у новому звіті Єврокомісії.

Хоча виробництво свинини в 2019 році буде залишатися порівняно стабільним, ціни збільшуватимуться. Зростання виробництва у 2020 році складе +1,5%.

У січні-липні 2019 року експорт свинини (м’ясо + субпродукти) з країн Євросоюзу в Китай зріс на 45% у порівнянні з тим же періодом 2018 року. При цьому практично всі поставки свинячого м’яса до КНР здійснюють сім держав-членів блоку: Іспанія, Німеччина, Нідерланди, Данія, Франція, Ірландія та Великобританія.

Опитування тваринників у грудні 2018 року показало значне скорочення племінного стада ЄС (-3% у річному обчисленні). Останнє опитування (травень-червень 2019 року) все ще показує тенденцію до помірного скорочення поголів’я (-0,6%). Тим не менш, виробництво свинячого м’яса має трохи збільшитися в 2019 році (+ 0,4%), завдяки постійному підвищенню ефективності. У 2020 році очікується додаткове зростання (+ 1,5%). Однак, це буде залежати від того, як країни-члени ЄС відреагують на високі котирування на світовому ринку. Деякі країни все ще скорочуватимуть виробництво через соціальні проблеми, виконання екологічних обмежень та ризик АЧС. Інші (наприклад, Іспанія) вже збільшують постачання, щоб скористатися зростанням попиту в Азії.

Ціни на свинину зростають з середини березня і наразі є найвищими з вересня 2013 року. Котирування підвищуватимуться й надалі, оскільки глобальний попит на свинину продовжує зростати.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button