Новини про м'ясо

Експерт: штучне м’ясо ніколи не замінить справжнє

Сьогодні дедалі популярнішими стають такі дієти як веганство, вегетаріанство, флекситаріанство. Ці способи харчування передбачають часткову або повну відмову від вживання м’яса та інших білків тваринного походження. Також вже виникло кілька всесвітньовідомих стартапів, які спеціалізуються на виробництві веганського м’яса, зокрема, бургерів з рослинної сировини. Деякі вчені, експерти та еко-активісти навіть прогнозують повну відмову від м’яса в майбутньому, утім більшість ринкових аналітиків висловлюють протилежну думку.

Галузевий експерт та редактор видання “Poultry World” Фабіан Броккоттер вважає, що рослинні замінники ніколи не замінять справжнього м’яса.

“Такі продукти, як рослинні гамбургери, курячі нагетси та ін. набувають популярності у багатьох країнах світу. Вони здебільшого розроблені стартапами, які приділяють багато уваги піару, і будьмо чесними, вони також смачні. Давно минула ера, коли рослинні білки зводилися до тофу, який майже не має смаку. Нові продукти часто продаються як здорова або екологічно чиста альтернатива м’ясу. М’ясо на рослинній основі часто дорожче, і це не тому, що виробництво є вартісним. По суті, це не що інше, як проштовхування рослинного білка і води через спеціалізовану екструзійну машину, а потім додавання маринаду. Основні витрати виробників – маркетингові. Саме через рекламу вартість веганського м’яса зростає.

Рослинні білки певною мірою замінюють м’ясо. Однак у перспективі альтернативні білки не замінять його повністю, всі ми не станемо вегетаріанцями. У майбутньому веганське м’ясо буде лише одним із варіантів – воно доповнить ринок, а не заповнить його цілком”, – говорить пан Броккоттер.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button