Новини про м'ясо

Чи справді штучне м’ясо – екологічно чиста альтернатива звичайному?

Навколо м’яса, вирощеного в лаборторних умовах зі стовбурових клітин тварин існує багато суперечок. Розробники штучно виготовленого продукту позиціонують його як “зелену” альтернативу традиційному м’ясові, а критики говорять про високу вартість виробництва “лабораторного стейку” та викиди СО2, яких не уникнути в процесі виробництва.

Насправді, штучно виростити м’ясо – процедура складна та тривала. А стейк з лабораторії в десятки разів дорожчий, ніж природне м’ясо.

Основною проблемою тваринництва з точки зору впливу на довкілля є забруднення атмосфери метаном. Утім, цей газ затримується в атмосфері близько 12 років, тоді як СО2, який продукується при спалюванні вугілля, нафтопродуктів і т.д., не розкладається й через сотню років.

“Тваринництво не обмежується м’ясним виробництвом. Різні частини тварин йдуть на виробництво шкіри, желатину, кормів для тварин, свічок і навіть вибухових речовин. І це ми ще не говоримо про молоко. Штучно вирощене м’ясо може потіснити виробництво справжнього, але не вбереже худобу від забою. Крім того, розробникам лабораторного м’яса доведеться попрацювати не тільки над смаком альтернативного продукту, але і над набором мінералів, мікроелементів”, – нагадує Елісон Ван Ейененам, фахівець з тваринної генетики Університету Каліфорнії.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button