Новини про м'ясо

Чи насправді м’ясо в Польщі вдвічі дешевше ніж в Україні?

Від українців, що працюють в Польщі можна почути, що деякі продукти там дешевші, ніж в Україні. Це, зокрема, зумовлено розвинутим аграрним виробництвом країни. Цього тижня Генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко заявив, що ціни на м’ясо в Польщі можуть бути в 2 -3 рази меншими ніж в Україні.

“Через корупцію в галузевих асоціаціях, перевитрати кормів і ліків, ціни на молоко і м’ясо в Україні незмінно в 2-3 рази вищі ніж в Польщі”, – зазначив пан Бабенко.

Утім, чи насправді різниця настільки разюча, і що є причиною відмінностей у цінах? Консультант Продовольчої та сільськогосподарської асоціації ООН (FAO) в Україні Андрій Панкратов зазначає, що реально ціни на деякі види м’яса в двох країнах можуть відрізнятись не більше ніж у 1,5 раза.

“Свинина без кістки – 12,99 злотих. Курс на 22.12 був 6,07, отже ціна буде 79 грн/кг. Але ПДВ на м’ясо в Польщі – 8%, а в нас – 20%. Якщо відняти 8% та додати 20% отримуємо 88 грн/кг. Дивимось в “Ашані” у нас цей продукт коштує 99,95 грн/кг. Але це стандартна ціна, тоді як у Варшаві 22 грудня, коли ціна становила близько 79 грн/кг, був, імовірно, розпродаж. По курятині 25 грн/кг у них (з нашим ПДВ) і 37,99 у нас. Різниця чимала – 1,5 раза – але не в 2-3″, – зазначає Андрій Панкратов.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button