Новини про м'ясо

Чи можна замінити сою в кормах для курей бобами?

На продовольчому ринку зростає популярність місцевих та органічних продуктів. А в умовах подорожчання кормів стає актуальним питання пошуку альтернатив соєвому шроту. Німецькі вчені намагалися вирішити ці проблеми, шляхом експериментів з птицею місцевих порід.

Дослідники з Геттінгенського університету та Інституту Фрідріха Леффлера з’ясували, чи може розведення місцевих порід курей і їх гібридів, а також відгодівля бобами місцевого виробництва стати ефективною альтернативою вирощування бройлерів на відгодівлі соєю.

У трирічному проєкті дві місцеві породи курей, а також кури, отримані в результаті схрещування особин, були охарактеризовані з точки зору відгодівлі.

“Мета дослідження полягала не тільки в тому, щоб поглянути на окремий аспект, а й в аналізі всього ланцюжка створення вартості, від придатності порід і кормових рослин для здоров’я тварин і якості продукції до очікувань споживачів”, – каже координатор проєкту, професор Хеннер Сіміанер з відділу тваринництва і генетики домашніх тварин Геттінгенського університету.

У проєкті використовувалися корми, білковий компонент яких складався в основному з вирощених в Німеччині бобів, а не імпортного соєвого шроту. Всупереч попереднім звітам, антипоживні речовини, що містяться в бобах, виявилися безпроблемними і не мали негативного впливу на здоров’я птиці або якість продукції. Таким чином, боби можна використовувати для відгодівлі традиційних порід курей. З іншого боку, бройлерам боби можуть зашкодити.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button