Новини про м'ясо

Чому зростають обсяги імпорту свинини в Україну?

З 2012 по 2017 роки імпорт свинини в Україну зростав. Так, якщо 8 років тому обсяги закордонних закупівель становили 264 тис. тонн, то в 2017 році – менше 5 тис. тонн. Утім у 2018 році імпорт цього виду м’яса знову почав зростати і минулого року досягнув майже 23,2 тис. тонн, повідомляють в Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ). Причиною такої ситуації в галузевій організації вважають зменшення обсягів виробництва свинини в Україні та його високу собівартість.

“Причини збільшення обсягів імпорту свинини – висока собівартість і ціна на свиней в Україні. Не зважаючи на подорожчання свинини в ЄС за 2019 рік на 48%, імпорт залишається вигіднішим і дешевшим за українську свинину в напівтушах – 58 грн/кг з ПДВ проти 68 грн/кг з ПДВ. Це при середній за рік ціні на живих свиней в Україні 45 грн/кг. Щоби зрівнятися з європейськими цінами, свині живою вагою в Україні мають коштувати не більше 38 грн/кг”,- зазначають аналітики АМГ.

Щоб вивести галузь свинарства з кризи, Асоціація “М’ясної галузі” запрошує підприємства та організації долучатися до проєкту “Нове свинарство 2025”.

“Програма передбачає нарощення з 5,7 до 20 млн поголів’я свиней в Україні до 2025 року, збільшення виробництва свинини до 3 млн тонн, з яких планується практично подвоїти обсяги споживання в Україні за рахунок доступних цін на м’ясо свиней для населення, довівши його приблизно до 1 млн тонн, а також експортувати 2 млн тонн”, – повідомляють представники асоціації.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button