Новини про м'ясо

Чому українські виробники свинини працюють у збиток?

За даними аналізу Асоціації “Свинарі України”, сьогодні собівартість вирощування свиней складає близько 37 – 41 гривень за кілограм. А ціни на живець поступово знижувались і вже досягли критичної позначки – 40 гривень за кілограм. Це означає, що більшість виробників працюють в “нуль” або взагалі у збиток.

Про ситуацію на ринку та проблеми підприємств розповів член Асоціації “Свинарі України”, директор ТзОВ “Росан-Агро” Сергій Мамчич.

“У середньому, 40-42 грн/кг (з ПДВ) — та “межа”, коли господарство працює “в нуль”, або має незначні прибутки. Коли цей рівень опускається нижче, — до 39-40 грн/кг, — виробник майже нічого не заробляє, а то й взагалі працює у збиток”, – говорить пан Мамчич. Він виділяє кілька головних проблем свинарів:

  • Здорожчання енергоресурсів.
  • Швидке зростання рівня заробітної плати. Це особливо характерно для західних регіонів, адже тут трудова міграція активніша ніж у решті областей країни.
  • Вищі ціни на фураж. Нині Україна виробляє багато зернових, потужності країни щодо експорту значно зросли. Відтак, маємо ціни на фураж на рівні європейських.
  • В Україні вартість грошей вища у 4-5 разів, а інвестицій без дотацій — на 30%.

Експерт зазначає, що ситуація в галузі достатньо складна. Немає доступу до “адекватних” кредитів, тому інвестувати у розвиток підприємств практично неможливо.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button