Новини про м'ясо

Британські птахівники скоротили застосування антибіотиків на 82%

В період з 2012 по 2017 рік застосування антибіотиків у галузі птахівництва у Великобританії скоротилось на 82%. Зараз цей сектор виробляє половину всього м’яса, що споживається у країні, при цьому на нього припадає менше 9,7% від загальної кількості антибіотиків, ліцензованих для тварин.

Заміна там, де це можливо, зменшення загального використання та вдосконалення технології є наріжним каменем програми скорочення застосування антибіотиків, яка змінила стереотипне сприйняття галузі, як такої, що найбільш безвідповідально ставиться до використання медичних препаратів.

У 2011 році британські законодавці, за прикладом Нідерландів, розглядали можливість введення нового жорсткого законодавства щодо використання антибіотиків. Утім, представники птахівництва запропонували інший шлях – поступову добровільну відмову від препаратів.

Ключовою частиною програми, яку координувала Британська рада з птахівництва, було те, що уряд та учасники ринку співпрацювали. Ця ініціатива була досить успішною. У період з 2012 по 2017 рік використання антибіотиків скоротилося на 82%. Це стало можливим завдяки забезпеченню гарної якості пташенят, покращенню умов їх вирощування. Так, наприклад, обігрів здійснюється за допомогою котлів на біомасі, які не призводять до утворення надмірної вологи в господарських приміщеннях. В наслідок цього значно знизився рівень захворюваності птахів і зменшилась необхідність застосування антибіотиків.

Смертність птахів після відмови від препаратів склала 1,7%, раніше ж вона складала близько 1%.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button