Новини про м'ясо

АТУ: в українських виробників почнуться проблеми з експортом

У Асоціації тваринників України (АТУ) вважають, що термінове звільнення очільників Держпродспоживслужби створить масштабні проблеми для українських компаній, що постачають продукцію на міжнародні ринки. Найбільше постраждають експортери аграрної продукції.

У галузевій організації аргументують свої висновки тим, що голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та очільники підрозділів служби були підписантами низки документів у проектах, які наразі тривають. Після зміни керівництва організації доведеться виконувати ту ж роботу заново. Експорт у деякі країни взагалі може опинитися під загрозою.

“Зараз тривають переговори з Королівством Саудівської Аравії з питань продовження експорту української продукції на їхню територію. Ці перемовини мали бути завершені вже у наступний вівторок. Підписантом документів із нашого боку виступав голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, і тепер, оскільки його звільнено, всі документи будуть відкликані, і процедуру доведеться повторювати заново. До того ж тимчасово виконуючою його обов`язки призначена Ольга Шевченко, а за законами Саудівської Аравії, ділові перемовини вони ведуть лише з чоловіками. Слід зазначити, що Саудівська Аравія сьогодні дає нам 30% всього експорту українського м’яса і близько 20% аграрного експорту загалом. Тепер це питання опинилося під загрозою”, – повідомляють в АТУ.

У Асоціації тваринників України також зазначили, що з тих же причин Держпродспоживслужбі доведеться повторно підписувати ветеринарні сертифікати, підписантом яких з українського боку був перший заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button