Новини про м'ясо

АСУ: “Надходження контрабандної свинини не перевищують 2-5% від ємності ринку”

Опитування представників м’ясопереробних підприємств, проведене Асоціацією “Свинарі України”, показало, що чутки про зростання контрабандної активності на ринку свинини не підтвердились. Сьогодні обсяг нелегально ввезеного м’яса чи живця не перевищує 2-5% від ємності ринку. Частка контрабанди постійно скорочується.

Суттєве зростання нелегального імпорту неможливе, зокрема, тому, що у контрабанді зацікавлені або дрібні переробники у прикордонних регіонах, або ж фізичні особи, які не замовляють великих партій продукції. Також варто зазначити, що профільні асоціації та організації долучаються до моніторингу ринку і контролю за запобіганням ввезення контрабандної свинини.

“Кампанію з протидії нелегальному ввезенню м’яса та м’ясопродуктів (у тому числі, і свинини та свинячих субпродуктів) ініціювала “Всеукраїнська асоціація імпортерів м’яса та м’ясопродукції”. Окрім власних моніторингів, організація тісно співпрацює з ДФСУ з метою боротьби з контрабандними поставками м’яса”, – зазначають в АСУ.

Експерти галузі схильні до думки, що більшої шкоди ринку завдає навіть не сам факт контрабанди, а поширення неперевіреної інформації про нелегальний імпорт.

“Виключити явища контрабанди неможливо, але вони мають епізодичний характер, частота таких епізодів знижується, а їх поява не має критичного впливу на ринкову ситуацію. Підтвердженням цього слугує відсутність значних розбіжностей цін закупівлі свинини у прикордонних регіонах та на решті території України”, – йдеться у повідомленні АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button