Новини про м'ясо

АСУ: через низький попит на свинину виробництво скорочується

За результатами опитування, опублікованого Державною службою статистики України, сільськогосподарські виробники очікують незначного скорочення обсягів виробництва у першому кварталі поточного року. Це, зокрема, відбудеться через сезонне зниження попиту. В Асоціації “Свинарі України” зазначають, що тенденції щодо скорочення виробництва спостерігаються й серед виробників свинини, утім найближчим часом ситуація покращиться.

“Слабший попит на свинину протягом першої чверті року — звичний тренд для вітчизняного ринку свинини. Так, нижча споживча активність після зимових свят, на яку тисне і обмежена платоспроможність покупців, викликає аналогічне послаблення попиту з боку м’ясопереробників та негативно впливає на ціни закупівлі. Проте вже у другій половині першого кварталу ситуація і з попитом, і з цінами зазвичай покращується”, – коментують в АСУ.

Схожі настрої виробників панували в галузі тако й щодо роботи в перших кварталах 2015 – 2017 років.

Варто зазначити, що сезонне падіння цін на живець свиней у першому місяці цього року було досить стрімким. Так, якщо за січень 2018 року ціни свиней забійних кондицій знизились на 4%, то цього року упродовж січня котирування зменшувались на 3,5% за тиждень. Таким чином за перший місяць 2019 року падіння ціни склало 11%. З 44 грн/кг на початку року середні котирування опустилися нижче “психологічної” позначки у 40 грн/кг.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button