Новини про м'ясо

Асоціація “Свинарі України”: 2018-й рік видався відносно спокійним

Аналітики Асоціації “Свинарі України” виділили кілька ключових трендів року у галузі. “Більшість гравців вітчизняного свинарського ринку одностайні — 2018-й видався відносно спокійним, а робота в галузі — “плавною”, хоча друга половина року була менш прихильною до свинарів”, – йдеться у повідомленні асоціації.

Зокрема в АСУ вказують на поступове відновлення промислового поголів’я свиней і зниження кількості тварин у господарствах населення. Так, якщо в лютому 2018 року в країні в цілому налічувалось 5,99 млн. голів свиней, то в грудні – вже 6,31 млн. При цьому 53% поголів’я зараз вирощують на підприємствах. Крім того, опитування, проведені АСУ серед представників галузі, показали: більшість гравців ринку готові розширюватись і в 2019 році, утім вони нарікають на відсутність кваліфікованих кадрів, що є перепоною для стрімкого розвитку галузі.

Скороченню поголів’я тварин у господарствах населення сприяло поширення африканської чуми свиней: у деяких господарствах тварин знищили через вірус, а деякі селяни почали відмовлятись від вирощування свиней через високий ризик. Натомість на промислових підприємствах підвищився рівень біобезпеки.

Варто зазначити, що у 2018 році в Україні було зареєстровано 145 випадків АЧС, що на 18 менше, ніж у 2017.

Ще однією помітною тенденцією 2018 року стали порівняно стабільні ціни на ринку живця. “Минулого року ціни закупівлі свиней забійних кондицій коливалися у діапазоні 42-51 грн/кг, а середньорічна позначка опускалася нижче 46 грн/кг. Протягом першого півріччя ціни трималися на високому рівні, чому сприяла обмеженіша пропозиція живця. Вже в другій половині року вони дещо “просіли”… На цінову ситуацію на ринку живця впливала активізація імпорту м’ясної сировини та млява споживча активність”, – зазначено в повідомленні АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button