Новини про м'ясо

АМГ: свинина в Україні може подешевшати завдяки зниженню собівартості виробництва

Новий очільник Асоціації “М’ясної Галузі” (АМГ) Микола Бабенко кілька тижнів тому звинуватив учасників Асоціації “Свинарі України” (АСУ) у маніпулюванні з цінами на живець свиней під час кризи, спричиненої коронавірусом. У відповідь АСУ опублікувала відкритого листа до АМГ, у якому запевнила, що закупівельні ціни на свинину в березні зросли через підвищення попиту та частково через подорожчання кормів. Також в АСУ зазначають, що протягом останні місяців кореляція між котируваннями живця і роздрібними цінами на свинину в мережевих магазинах зменшилась (ціни в супермаркетах можуть змінюватись незалежно від закупівельних).

Микола Бабенко, у свою чергу, вважає, що головною причиною стрибків цін на свинину є зависока собівартість виробництва.

“Ріст весняних цін на зернові справді може призвести до хибного висновку про неминуче зростання собівартості продукції свинокомплексів. Однак логіка формування собівартості у свинарстві має свою специфіку. У вирощуванні свиней ціни на зернові плануються на рік вперед.

Низька собівартість продукції – основа конкурентоздатності бізнесу. Неефективне ведення бізнесу і перевитрати понад 8 млрд грн щороку на корми і ветпрепарати в українському свинарстві удорожчують свинину та роблять її все менш доступною для споживача.

Асоціація “М’ясної галузі” на шляху до взаємного порозуміння і партнерства між виробниками і переробниками, недопущення повторення ситуації, яка склалася на початку карантину, пропонує Асоціації “Свинарі України” та незалежним свинокомплексам підписати Меморандум про партнерство та ціноутворення із зміною діапазону цін на живих свиней в межах 2 грн/кг на тиждень”, – зазначає Микола Бабенко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button