Новини про м'ясо

Альтернатива м’ясу: ринок “їстівних комах” розширюється

Зростання населення планети неминуче призведе до продовольчих криз, але проблему нестачі харчових ресурсів можна частково вирішити за рахунок альтернатив. Наприклад, м’ясо можна замінити комахами. Дослідники з Rabobank розглянули сучасні тенденції на цьому ринку і оцінили перспективи сектору.

Збільшення інтересу інвесторів сприяє нарощуванню об’ємів виробництва. Нещодавні інвестиційні потоки в сектор забезпечують більш швидке зростання обсягів промислового виробництва комах. Інвестиції, отримані у 2018 році, на 40% перевищують суму інвестицій, отриманих за останні чотири роки (з 2014 по 2017). Одні з найбільших інвестиційних потоків у 2018 році були спрямовані на британську компанію AgriProtein, голландську Protix і французькі компанії InnovaFeed та Ynsect.

Ці фірми виділяються за допомогою своїх бізнес-моделей, заснованих, наприклад, на встановленні партнерських відносин з гравцями з різних ланок у ланцюжку створення вартості або швидкому розширенні географії продажів і пакетів продуктів.

Орієнтовний обсяг комах, вироблених в Європі, становить поки лише кілька тисяч тонн на рік але International Platform of Insects for Feed and Food очікує, що до 2025 року обсяги зростуть до 1,2 млн. тонн.

Комахи є альтернативою не лише м’ясу, а й так званій aquafeed (корму для риби та ін.). За твердженнями експертів, виробництво комах для цього сектору є навіть більш перспективним, ніж їх використання у якості продукт харчування людини. Але для розширення сектору необхідні законодавчі зміни в державах-членах ЄС та інших країнах.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button