Новини про м'ясо

АЧС: хто виграє і хто втратить від поширення смертельного вірусу

Швидке поширення африканської чуми свиней (АЧС) в Китаї, де утримується половина світового поголів’я свиней, матиме помітний вплив на світовий ринок як м’яса, так і тварин.

Незважаючи на те, що точно визначити наслідки поширення вірусу ще неможливо, хвороба може призвести до майже 20% зниження виробництва у Китаї. Глобальний вплив таких тенденцій, ймовірно, буде досить суттєвим. З одного боку, очікується, що імпорт свиней зросте на 26%. Також очікується зростання обсягів імпорту інших видів м’яса, включаючи м’ясо великої рогатої худоби та птиці.

З іншого боку, зменшення поголів’я свиней у Китаї має призвести до зниження попиту на зернові та насіння олійних культур, зокрема сої. Китай імпортує близько двох третин усіх соєвих бобів, які продаються на міжнародному ринку, і близько половини з них призначені для свиногосподарств. Імпорт такої продукції вже сповільнився через напруженість у торгівлі з США. Також знижується імпортний попит на ячмінь та сорго.

У той же час, споживання м’яса в Китаї навряд чи зростатиме такими ж швидкими темпами, як в минулому, оскільки річний рівень споживання м’яса, риби та яєць вже досяг 95 кілограмів на душу населення.

Хоча багато чого залежить від зусиль щодо обмеження поширення АЧС, вже зараз тенденції вказують на ймовірність підвищення цін на свинину та зниження цін на корми. Ця комбінація подій вигідно сприятиме фермерському сектору Європи, який отримає вигоду від зниження цін на корми та підвищення попиту на свинину. Також ситуація є вигідною для виробників свинини в США, де експортні потужності дозволяють швидко збільшити пропозицію.

Водночас, криза спричинена АЧС є вигідною для сектору птахівництва, особливо для великих країн-експортерів, таких як Бразилія. Важливо відзначити, що виробництво птиці в Китаї, як очікується, зросте на 7% цього року, що дещо компенсує негативний вплив від АЧС.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button