Новини про м'ясо

8 випадків торгівлі м’ясом свиней, заражених АЧС, виявили в Україні

Людський фактор є одним з ключових чинників, що сприяє поширенню африканської чуми свиней. Передачу вірусу, зокрема, може спричинити продаж м’яса свиней, заражених АЧС, у місцях стихійної торгівлі.

Упродовж 2019-2020 років Держпродспоживслужба здійснювала моніторинг стихійних ринків і відбирала зразки свинини з таких місць торгівлі для проведення аналізу на АЧС. Усього було проаналізовано 3,5 тис. зразків із Закарпатської, Одеської, Рівненської та Харківської областей. 8 з них показали позитивний результат щодо наявності вірусу африканської чуми свиней.

“Лабораторні дослідження зразків проведені в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ). Отримано всього 8 позитивних результатів на АЧС в Закарпатській – 2, Одеській – 4 та Харківській – 2 областях, що становить 0,23 % від загальної кількості. Отримані результати підтверджують дієвість заходів, які вживаються Держпродспоживслужбою для протидії АЧС та контрольованість ситуації в державі. Але враховуючи набутий досвід слід зауважити, що стихійна торгівля залишається великим ризиком для занесення збудника хвороби до осель та господарств”, – зазначають у Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button