Новини про м'ясо

222 спалахи грипу птиці виявили в світі за тиждень

За минулий тиждень Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (МЕБ) повідомила про 502 спалахи особливо небезпечних захворювань тварин у різних країнах. Найбільш поширеним протягом першого тижня лютого був пташиний грип (222 випадки).

“Лідерами” з розповсюдження високопатогенного та низькопатогенного грипу птиці були Франція (114) та Південна Корея (56). На території Німеччини в дикій фауні зареєстровано новий підтип цього захворювання – H5N4.

Виробники птиці продовжують нести суттєві втрати. Так, в Болгарії через спалахи пташиного грипу на трьох підприємствах будуть знищені 170 тис. голів пекінських качок і 99 тис. голів курей.

На птахофабриці на сході Японії минулого тижня знищили близько 250 тис. курей. З осені 2020 року вірус виявляли на 39 японських фермах, це рекордна для країни кількість заражень за один сезон. Втрати оцінюються приблизно в 7 млн ​​голів.

Найімовірніше, поширення грипу птиці в Азії суттєво вплине на міжнародну торгівлю, оскільки Японія займає перше місце в переліку найбільших світових імпортерів м’яса птиці – понад мільйон тонн на рік.

У МЕБ вважають, що ситуація найближчим часом не покращиться. Пташиний грип активно поширюватиметься принаймні до кінця сезону міграції диких птахів, який триватиме до березня – квітня.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button