Новини про м'ясо

200 тис. доларів виділили на дослідження застосування коноплі в кормах для ВРХ

Кілька груп дослідників із США експериментують з можливістю використання промислових конопель в кормах для худоби. Вчені, зокрема, мають з’ясувати, як корм з вмістом коноплі впливає на поведінку і імунну функцію тварин.

Згідно зі змінами сільськогосподарського законодавства, ухваленими в США в 2018 році, легалізовано виробництво промислових конопель. Після цього виріс інтерес до промислової коноплі як до сільськогосподарського товару. Зокрема, розглядається можливості її використання в якості корму для тварин.

Однак, перш ніж коноплю можна буде використовувати як корм для худоби, потрібно отримати схвалення Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США, пояснюють експерти.

Застосування продукції з конопель в кормах для худоби як і раніше заборонено, оскільки не вивчена можливість накопичення залишків канабіноїдів в м’ясі і молоці. Це, зокрема, буде досліджено в рамках проєкту американських вчених

“Промислова конопля зазвичай вирощується для виробництва масла, насіння і ліків. Можна спробувати годувати тварин відходами такого виробництва, тому що це переважно целюлозовмістні рослинні матеріали, ідеальні для використання в кормах для жуйних тварин, особливо для великої рогатої худоби”, – вважає Майкл Кляйнхенц доцент з Канзаського університету.

Разом з тим вчений зазначив, що є побоювання з приводу інтоксикації тварин тетрагідроканнабінол, який міститься в суцвіттях і листі конопель.

Уточнюється, що на подібні дослідження здійснюють не лише канзаські, а й каліфорнійські вчені. Нещодавно вони отримали грант на 200 тисяч доларів США від Національного інституту продовольства і сільського господарства в рамках програми “Ініціативи з досліджень в галузі сільського господарства і харчових продуктів”. Дослідники займатимуться визначенням допустимого рівня концентрації канабіноїдів у організмі худоби після відгодівлі кормами, що містять промислову коноплю.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button