Новини про м'ясо

Євген Шатохін: розвивати експорт яловичини допоможе кооперація

Вийти на міжнародний ринок українським виробникам яловичини заважають, серед іншого, невеликі об’єми продажів. Через це експортом займаються закупівельники. Почати продавати за кордон та збільшити прибутки виробникам допоможе об’єднання з колегами. Про це у коментарі, опублікованому AgroReview, розповів Євген Шатохін, міжнародний експерт ФАО з тваринництва.

“Українське середнє фермерське господарство продає 45 голів худоби на місяць — одна автомобільна партія вагою 20 т. Така ситуація на руку торговельним компаніям-посередникам, які скуповують невеликі партії худоби в різних господарствах, ставлять їх на карантинні майданчики, догодовують та проводять відповідні карантинні заходи. Як тільки сформовано партію, що відповідає вантажопідйомності судна, компанія відвантажує її на експорт”, – говорить пан Шатохін.

Через співпрацю з компаніями-закупівельниками виробники отримують ціни еквівалентні вартості живцю яловичини на внутрішньому ринку. Для зміни ситуації найкращим варіантом для фермерів середньої ланки експерт вважає об’єднання у кооперативи. У такому разі “додатковий заробіток від експортної діяльності розподіляється пропорційно участі кожного члена кооперативу”.

Євген Шатохін наголошує, що кооператив – це не посередник, а продавець, який взаємодіє з постачальниками і отримує від цього фіксований відсоток, який зазвичай дорівнює витратам на діяльність цього кооперативу.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button