Як АЧС впливатиме на світовий ринок свинини до 2030 року?
Згідно з Доповіддю Європейського Союзу про сільське господарство на 2019-30 роки, поширення африканської чуми свиней в Азії і надалі впливатиме на світовий ринок м’яса та торговельні потоки.
Щодо впливу спалаху африканської чуми свиней (АЧС) в Китаї на світовий ринок м’яса, розглядаються два варіанти:
- швидке відновлення – виробництво свинячого м’яса в Китаї у 2030 перевищить обсяги, які були у КНР до того, як виявили перший спалах АЧС у 2018 році;
- повільне відновлення – виробництво свинини в 2030 році не досягне показників, що фіксувались до АЧС.
В обох випадках попит на імпорт з боку Китаю досягне рекордних рівнів, що призведе до збільшення експорту з основних країн-експортерів, включаючи ЄС. Це також призведе до розширення виробництва за межами Китаю в найближчі два-три роки. Однак у більшості країн-членів Євросоюзу збільшення виробництва буде обмежено вимогами екологічної політики.
До кінця 2020 року очікується, що виробництво свинини в Китаї знизиться більш ніж на 35% порівняно з 2018 роком. Через зростання попиту ЄС буде експортувати понад 80% цього виду м’яса. Виробництво свинини в КНР почне відновитися лише з 2021 року, якщо поширення хвороби вдасться спинити. Робота галузі в країні може бути стабілізована до 2025 року, якщо реструктуризація галузі свинарства буде здійснена достатньо швидко.