Новини про м'ясо

Виробництво птиці в ЄС скорочується, галузь відновиться у 2021 році

Після років зростання, сектор курячого м’яса в ЄС, як очікується, в 2020 році помірно скоротиться. Відновлення сектора передбачається вже у 2021 році, хоча воно відбудеться із повільнішими темпами зростання, ніж до коронакризи. Подальший розвиток нетрадиційних схем виробництва (органічні кури, вільний вигул та без ГМО) залишається потужним.

Згідно з оновленими прогнозами Єврокомісії, цього року виробництво птиці скоротиться на 1,6% через вплив пандемії Covid-19, яка навесні призвела до блокування кордонів більшості країн-членів ЄС та тимчасового закриття готелів, ресторанів та інших закладів громадського харчування. Хоча вплив на на попит на курятину був меншим, ніж на інші види м’яса, втрата попиту сфери громадського харчування не була повністю компенсована роздрібними продажами.

Більшість країн ЄС демонструють зменшення виробництва, за винятком Німеччини, де споживання птиці вдома залишалося на високому рівні, незважаючи на тиск на виробників через питання добробуту тварин та екологічні проблеми, що заважають встановленню нових птахофабрик та розширенню тих, що вже функціюють.

Польща є найбільшим виробником курятини в ЄС із часткою майже 20% усього виробництва курятини. Однак у 2019 та 2020 роках було зареєстровано кілька випадків зараження пташиного грипу, що призвело до заборони експорту польської птиці до десятків країн. Утім, у другій половині року польський сектор птахівництва почав відновлюватися.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button