Новини про м'ясо

Українську яловичину та свинину продаватимуть в ЄС за 3-5 років

Хоча Україна подала заявку на експорт яловичини та свинини в країни Євросоюзу в минулому році, сьогодні вітчизняні виробники ще не мають права продавати свою продукцію на цьому ринку. За словами голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи, процес розгляду заяви може тривати кілька років.

“Станом на сьогодні: ми подали заявку, її опрацьовують – це питання виключно процедур у ЄС. За моїм досвідом, такі питання (для різних ринків) вирішуються протягом 3-5 років. Це досить складний процес, і ми його розпочали”, – зазначив очільник Держпродспоживслужби в інтерв’ю для AgroPolit.com.

Однією з умов виходу українських виробників яловичини й свинини на ринок ЄС є визнання європейської регіоналізації. Утім для цього вітчизняні фахівці мають переконатися в ефективності системи державного контролю. Кілька кроків у цьому напрямку вже зроблено.

“Поки що Україна, в контексті Європейського Союзу, оцінює можливість автоматичного визнання регіоналізації, спостерігаємо за розвитком подій. Але щодо окремих країн ми таку оцінку проводимо, зокрема минулого року наша місія була у Литві. Ми подивилися, що там ця система працює ефективно, тож для Литви визнали регіоналізацію. Так само, нас запросили цього року до Бельгії для оцінки ефективності системи державного контролю, тож, можливо, ми визнаємо систему регіоналізації й для них.Коли нас запрошують на такі події, ми дивимося, чи вживаються заходи, передбачені нормами європейського законодавства, чи система контролю не слабша, ніж в Україні. Якщо це так, ми йдемо назустріч, адже це раціональна постановка питання”, – говорить Володимир Лапа.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button