Новини про м'ясо

Україна почала переговори про експорт свинини до Китаю

Минулого місяця Асоціації тваринників України (АТУ) звернулася до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із закликом підписати з Китаєм ветеринарний сертифікат для експорту свинини. У відомстві повідомили, що зараз Україна веде офіційні переговори з КНР з цього питання.

“У травні цього року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів направила листа про ініціацію переговорів щодо можливості експорту свинини до Китаю до Генерального управління з митних питань Китайської Народної Республіки через дипломатичні канали. Про це Асоціацію тваринників було повідомлено офіційним листом від Голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи”, – зазначають в АТУ.

Очікується, що через збитки, завдані поширенням африканської чуми свиней у Китаї, країна суттєво наростить обсяги імпорту свинини, а світові ціни на цей продукт значно підвищаться. В АТУ розглядають КНР як перспективний ринок.

“Ми раді, що наша ініціатива, ініціатива українських виробників свинини, була почута. Це дуже важливий стратегічний крок. Відкриття експортного ринку такої величезної за кількістю населення країни як Китай дасть нашим свинарям величезні можливості для розвитку. Переговорний процес між Україною та Китаєм щодо експорту свинини триває давно, проте одним із стримуючих факторів була африканська чума свиней в Україні. Тепер же обидві країни опинилися у приблизно схожій епізодичній ситуації, через спалахи АЧС в Китаї, але в Україні ситуація з АЧС стабілізована та контрольована”, – зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button