Новини про м'ясо

У ЄС знову висловили побоювання стосовно імпорту курятини з України та третіх країн

Скорочення імпортних зборів зменшить конкурентоспроможність сектору м’яса птиці в ЄС і призведе до збільшення обсягів імпорту з третіх країн, повідомляється в звіті Wageningen, опублікованому на цьому тижні. У дослідженні “Конкурентоспроможність сектору м’яса птиці ЄС, базовий рік 2017: міжнародне порівняння виробничих витрат” розглянуто, як зменшення імпортних зборів, пов’язаних з нижчим обмінним курсом, вплине на конкурентоспроможність ЄС.

Хоча ціна курячого м’яса з Бразилії та України в 2017 році майже дорівнювала середній ціні в ЄС, незважаючи на поточний імпортний збір, дослідження показало, що за умови зниження імпортних зборів європейські виробники опиняться у невигідному становищі.

Було встановлено, що всі досліджувані країни (Бразилія, Україна, Таїланд, США, Аргентина та Росія), як наслідок, мають нижчу ціну пропозиції філе порівняно з сектором ЄС. З урахуванням витрат на виробництво, транспорт та новий податок, ціна на філе становитиме 3,25 євро за кілограм, а ціна бразильського, тайського та українського філе буде нижчою за 3 євро.

Варто зазначити, що європейські виробники мають значно більші витрати у сфері забезпечення охорони навколишнього середовища і благополуччя тварин. Саме це робить собівартість виробництва курятини в ЄС більшою.

У дослідженні вказано, що “захистити” ринок ЄС від експансії виробників дешевого м’яса птиці можуть лише імпортні мита.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button