Новини про м'ясо

Топ-3 імпортери української свинини

Найбільша частка на експортному ринку свинини (45%) належить малому бізнесу. А найбільший обсяг цього виду м’яса закуповує Гонконг, повідомляє agri-gator.com.ua з посиланням на дані аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

У 2018 році Україна продала 1,7 тис. тонн свинини. Це втричі менше, ніж у 2017 році. У грошовому еквіваленті експорт склав 3,7 млн доларів.

Частка малого бізнесу в структурі експорту склала 45%, середнього – 37%, а великого – 18%.

“Головними споживачами української свинини за кордоном є Гонконг (59,8%), Грузія (17,3%) та В’єтнам (14%)”, – повідомляє UFEB.

Якщо експорт знижувався, то закордонні закупівлі свинини навпаки, зросли. У 2018 році імпорт свинини (охолодженої та замороженої) зріс у 5 разів, а експорт скоротився майже втричі.

За підсумками минулого року в Україну завезли близько 28,6 тис. тонн свинини на суму 52 млн. доларів США. Імпортні потоки суттєво пожвавились через високі ціни продукту на внутрішньому ринку. Утім, протягом двох останніх місяців 2018 року внутрішні закупівельні ціни почали послаблюватись, що дещо скоротило об’єми постачань свинини з інших країн.

Не зважаючи на суттєве зростання імпорту, питома вага закордонної свинини на вітчизняному ринку склала всього близько 5%.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button