Новини про м'ясо

Скасувати обмеження ЄС щодо експорту живих тварин вимагає Румунія

Румунія, найбільший європейський експортер живих тварин до третіх країн, закликала асоціації захисту тварин та компетентні органи ЄС скасувати заборону на транспортування тварин на Близький Схід протягом літнього сезону.

Наразі Румунія готується експортувати 70 тис. живих овець у країни Перської затоки, а Брюссель вже попередив, що “екстремальні температури унеможливлять гарантію, що тварини не страждатимуть під час транзиту”.

“Ми отримали кадри, на яких видно жахливі умови, у яких тварини протягом літа транспортувались суднами до Перської затоки”, – заявив Комісар ЄС з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Вітеніс Андрюкаїтіс у листі до міністра сільського господарства та розвитку сільської місцевості Румунії Петре Даеа.

Прогноз погоди для регіону Перської затоки передбачає температуру понад 46 градусів Цельсія. Законодавство ЄС забороняє перевезення тварин, коли температура перевищує 30 °.

У телевізійному виступі міністр Даеа заявив, що країна ні за яких умов не зупинить експорт. З іншого боку, Марія Пана, президент румунської Асоціацій власників та експортерів великої рогатої худоби, овець та свиней, вважає, що промисловість втрачає гроші, експортуючи живих тварин замість туш та оброблюваного м’яса з більш високою доданою вартістю.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button