Новини про м'ясо

Польща відновлює виробництво та експорт птиці

Польське птахівництво поступово відновлюється після шести місяців кризи. Експорт м’яса птиці з країни суттєво скоротився після спалахів пташиного грипу на початку року та пандемії COVID-19.

Тепер виробництво та експорт почали відновлюватись. Польські компанії готові відновити свої позиції на світовому ринку птахівництва і навіть планують експансію в Африку та Азію. Однак певні проблеми в галузі ще залишаються.

“Кілька останніх років були дуже прибутковими для польської галузі птахівництва, виробництво зростало щороку. Зростання було зумовлене динамічним розвитком експорту та, меншою мірою, збільшенням внутрішнього споживання”, – зазначає Даріуш Гощинський, директор Польської національної ради птахівництва в коментарі для Poultry World.

Перший спалах пташиного грипу в Польщі був офіційно підтверджений 2 січня 2020 року. З тих пір на фермах виявили 34 нових випадки захворювання. Останній спалах був підтверджений наприкінці березня.

“Закриття прибуткових ринків країн, що не входять до ЄС, таких як Китай та ПАР, стало найбільшим ударом для польських виробників м’яса птиці та продуктів з птахівництва”, – говорить пан Гощинський. Він додав, що швидкі дії щодо стримування вірусу істотно обмежили кількість спалахів.

“Тепер ми можемо офіційно заявити, що Польща вільна від пташиного грипу. Відповідно до міжнародних положень держава може відновити експорт через 3 місяці після придушення останнього спалаху. Це створює міцну основу для подальшого розвитку галузі птахівництва в Польщі – повернення на раніше втрачені ринки та подальша диверсифікація продажу продукції”, – зазначив директор Польської національної ради птахівництва.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button