Новини про м'ясо

Польща скасувала мораторій на імпорт свинини з Литви

У грудні Польща ввела заборону на імпорт свинини з Литви через поширення АЧС. Влада балтійської країни назвала мораторій необґрунтованим і погрожувала також припинити закуповувати польську свинину. Цього тижня сторонам вдалось урегулювати торговельний конфлікт.

Як повідомило видання PigUA.info з посиланням на литовські ЗМІ, Гедрюс Сурпліс, міністр сільського господарства балтійської країни, заявив: “Ми домовилися, що на півроку повертаються колишні домовленості щодо експорту живих свиней з Литви до Польщі, проте Литовська державна продовольчо-ветеринарна служба повинна буде провести кілька додаткових перевірок, щоб польська сторона була абсолютно впевнена в тому, що ввезені нами свині захищені від АЧС”.

У свою чергу польський колега Сурпліса, Ян Кшиштоф Ардановскі, заявив, що Литва – важливий партнер Польщі, і Варшава поважає правила вільної торгівлі в ЄС.

Нагадаємо, раніше міністр сільського господарства Литви стверджував, що мораторій “порушує принцип вільної торгівлі в Євросоюзі” і вказав на те, що у випадку зустрічних дій Вільнюса втрати Польщі будуть більш вагомими, адже вона експортує до Литви в 10 разів більше свинини.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button