Новини про м'ясо

Після Брекзіту ЄС доведеться шукати нові ринки збуту свинини

Експерти прогнозують, що після виходу Британії зі складу ЄС європейським країнам доведеться шукати нові напрямки експорту свинини. За попередніми оцінками RaboResearch Food & Agribusiness за 2018 рік, ЄС виготовить 112% від внутрішньої потреби свинини. Після Brexit самодостатність ЄС-27 зросте до рівня 117-120%. Це означає, що в майбутньому європейські виробники свинини повинні більше працювати, щоб забезпечити можливості експорту свинини та побічних продуктів, які не споживаються в країнах блоку.

Крім того, очікується, що на кінець 2018 року виробництво свинини в країнах Євросоюзу збільшиться більш ніж на 2% до 24,4 млн. тонн. Незважаючи на зменшення кількості свиноматок, через покращення технічних показників фермерів продовжується тенденція повільного зростання. Споживання на душу населення зменшується, але внаслідок зростання населення загальне споживання залишається стабільним.

Торгівля між державами-членами ЄС дуже динамічна. Різні економічні характеристики, такі як витрати на робочу силу, інвестиції та споживчі звички, впливають на ці торговельні потоки. Для збалансування попиту та пропозиції у Євросоюзі за підсумками 2018 року треба експортувати близько 2,6 млн. тонн свинини. У наступному році, враховуючи Брекзіт та зростання виробництва, об’єми експорту мають зрости.

75% свинини ЄС продає в азійські країни, Зокрема, Китай є найбільш важливим ринком. Альтернативою зниження попиту в Великобританії може стати підвищення об’ємів експорту до Китаю, який через АЧС та зростання попиту в 2019 році збільшить обсяги імпорту свинини.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button