Новини про м'ясо

Литва погрожує заборонити імпорт свинини з Польщі

Хоча словосполучення “торгова війна” найчастіше асоціюється з Китаєм та Сполученими Штатами, подібні суперечки точаться навіть у середині блоків таких як Євросоюз. Цього тижня Литва заявила, що збирається заборонити імпорт свинини з Польщі. До таких дій влада балтійської країни погрожує вдатись через те, що Польща вже заборонила ввезення живих свиней і свинини з Литви. Суперечка може бути обговорена на рівні Європейській Комісії.

“Якщо проблема заборони ввезення свинини з Литви до Польщі не буде вирішена дипломатично, Литва буде перешкоджати імпорту свинини з Польщі”, – заявив міністр сільського господарства Литви Гедріус Сурпліс.

З середини грудня Польща вирішила призупинити імпорт свиней та свинини з країн та регіонів, які постраждали від африканської чуми свиней.

Питання вже обговорив міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановський зі своїм литовським колегою Гедріушем Сурплісом, але у справу також може втрутитись Єврокомісія.

“Це порушує принцип вільної торгівлі в ЄС. Свинина відповідає вимогам якості і додатково перевірена. Варто відзначити, що наш експорт свинини до Польщі в десять разів менший, ніж їх експорт до Литви. Можливо, загроза втратити наш ринок примусить поляків почути Литву”, – говорить міністр сільського господарства балтійської країни.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button