Новини про м'ясо

Конфлікт через хамон іберіко виник між виробниками з США та Португалії

Португальські сільськогосподарські організації оголосили протест проти того, що вони називають неправомірним маркуванням. Шинку виробництва однієї з американських компаній маркують “Iberian ham” (хамон іберіко), що є захищеною географічною назвою, як-от шампанське або сир пармезан.

Національна конфедерація сільського господарства Португалії (CNA) та Конфедерація португальських фермерів (CAP), також виразили протест від імені Іспанії та Європейського Союзу.

Справа у тому, що 2 американські компанії нещодавно імпортували чорних свиней з Піренейського півострова (Península Ibérica) для виробництва в Техасі та Джорджії продукту, який вони називають «американський хамон іберіко». Однак назва Jamón ibérico або presunto ibérico це продукт з захищеним географічним маркуванням. На думку представників галузі в Португалії, назва американського продукту порушує законодавство ЄС.

За даними британської газети The Guardian, ініціювали виробництво “іберійського хамону” в США американські компанія Acornseekers та Iberian Pastures. Обидві вони належать іспанцям або латиноамериканцям. Ці 2 компанії вирішили розпочати імпорт іберійських чорних свиней до США з метою виготовлення хамону.

У зв’язку з цим представники свинарського сектору Португалії вимагає від іспанського уряду заборонити експорт чорних свиней, з яких виготовляють хамон іберіко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button