Новини про м'ясо

Експортне портфоліо тваринництва: що і кому продає Україна

Цього тижня Міністерство аграрної політики та продовольства України презентувало 3-тє видання експортного портфоліо аграрного сектору України. У портфоліо, крім іншого, презентовано сектор тваринництва, а саме, птахівництво, свинарство, продажі яловичини та експорт живої ВРХ, яєць та продуктів з них.

“Третє видання експортного портфоліо надає чіткі орієнтири в питаннях експорту аграрної продукції. Документ містить актуалізовану статистику щодо аграрної торгівлі, динаміку розвитку українського експорту, перелік товарної номенклатури та важливі контакти галузевих об’єднань”, – повідомили в Мінагрополітики.

Зокрема у портфоліо йдеться про те, що м’ясо, живих тварин та яйця з України експортують 383 виробники. Закуповують вітчизняну продукцію тваринництва 119 країн. У 2018 році цих продуктів та живих тварин було експортовано на суму 811 мільйонів доларів.

Найбільше в минулому році вітчизняні виробники продали курятини – на суму близько 507 млн доларів. 46,2% мяса птиці закупив Євросоюз, на другому місці – Саудівська Аравія (11,4%), на третьому – Ірак (7,8%).

Яловичини минулого року продали на 128 млн доларів. Основними покупцями стали Білорусь (43,4%), Казахстан (16,6%), Азербайджан (15,3%).

Живої ВРХ було реалізовано на суму 39 млн доларів. Найбільше великої рогатої худоби експортували до Лівану (37,2%), Йордану (20,8%) та Узбекистану (15,3%).

Свинини продали на 4 млн доларів. Це єдина позиція продуктів тваринництва, де Україна не є нетто-експортером.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button