Новини про м'ясо

Експорт польської свинини до США зростає, попри поширення АЧС

Африканська чума свиней в Польщі спричиняє значну шкоду промисловості, але експорт м’яса до США продовжує рости завдяки створенню зон контролю розповсюдження хвороби.

У 2018 році Польща експортувала до США майже 61 тис. тонн свинини на суму майже 150 мільйонів євро. Африканська чума свиней вперше була виявлена у Польщі в 2014 році і поширилася на кілька регіонів, включаючи Люблін і Мазовію.

Свинарство має вирішальне значення для економіки Польщі, враховуючи експорт у розмірі близько 1,5 млрд. євро, а також внутрішні продажі, адже населення країни споживає понад 40 кг свинини на душу на рік.

Прагнучи підтримати експортерів свинини, польський уряд створив спеціалізовані зони охорони здоров’я тварин в межах країни, які призначені для забезпечення споживачів свининою з зони, вільної від АЧС.

Ця програма зонування регулюється Генеральною ветеринарною інспекцією Польщі. В зоні охорони та спостереження виробникам забороняють перевозити свиней з господарства, і всі власники свиней зобов’язані негайно повідомити районного ветеринарного лікаря про випадки загибелі або хвороби свиней в господарстві.

Коли в Польщі виявили АЧС, органи влади, у співпраці з Європейською Комісією, створили 3 різні зони, кожна з яких регулюється різними правилами, залежно від ризику зараження. Зона 1 є буферною зоною, де вірус фактично не поширюється, у зоні 2 є випадки захворювання в популяції диких кабанів, а зона 3 містить АЧС як у популяції комерційних свиней, так і в популяції дикого кабана.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button