Новини про м'ясо

Експорт м’яса птиці: є новий рекорд!

За 11 місяців 2018 року з України було експортовано 304 тис. тонн м’яса свійської птиці (разом з субпродуктами), що перевищило обсяг експорту за весь минулий рік. Такі дані оприлюднила Державна фіскальна служба України на своєму веб-сайті.

Насправді минулорічний обсяг в 271 тис. тонн був досягнутий ще в жовтні, але листопад показав, що попередній рекорд залишився далеко позаду. В минулому році за 11 місяців було експортовано 249 тис. тонн, тобто цьогорічний експорт йде з випередженням на 22% в тоннажі.

Ще більший приріст був показаний у вартості. В цьому році станом на листопад експорт по категорії м’яса птиці приніс країні 472 млн. доларів США, що вже на 21% більше ніж за весь 2017 рік. Середня ціна в експорті, таким чином, збільшилася з 1,44 дол/кг до 1,55 дол/кг.

Найбільшим покупцем українського м’яса птиці є Нідерланди, частка яких в вартості цьогорічного експорту складає 22%. Далі йдуть Словаччина (12%) та Саудівська Аравія (10%). В минулому році до трійки лідерів входили Нідерланди, Єгипет та Ірак.

Разом з експортом Україна в цьому році також активно імпортує м’ясо птиці. За 11 місяців до країни було ввезено 122 тис. тонн проти 118 тис. тонн в січні-листопаді 2017 року. Імпортується переважно дешеве м’ясо механічного обвалювання й субпродукти. Середня ціна в імпорті складає 0,4 дол/кг, що майже в 4 рази дешевше ніж в нашому експорті.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button