Новини про м'ясо

Додаткові податки для виробників м’яса пропонують запровадити у Фінляндії

За словами фахівця з Фінляндії Ксав’є Ірца, оподаткування виробників м’яса повинно бути досить високим, щоб впливати на вибір споживачів, знизити обсяги продажу м’яса та зменшити кількість викидів парникових газів. Ставка податку менше 20% не призведе до великих змін у харчуванні фінів.

Економіст та експерт ринку продовольства Ксав’є Ірц просуває ідею оподаткування м’яса з метою зменшення викидів вуглецю в тваринництві. Згідно з його дослідженням, середня оцінка плати за забруднення у розмірі 15 євро на тонну вуглекислого газу буде еквівалентною податку в розмірі близько 18% на продукти, виробництво яких продукує надмірну кількість викидів, та зменшить кліматичні викиди від споживання харчових продуктів у Фінляндії на 2%.

Якби ціна тонни вуглецю становила 200 євро, було б досягнуто 8% зниження викидів. Крім того, експерт вважає, що з огляду на поточний профіль фінської м’ясної промисловості слід оподатковувати лише виробництво червоного м’яса. “Якщо ви хочете помітних змін, вам потрібна висока ставка податку”, – зазначає пан Ірц.

Тим не менш, м’ясо також є поживною речовиною, необхідною для збалансованого харчування, а тваринництво є важливою частиною харчової промисловості, ому експерт визнає, що його пропозиція потребує корегування. “Наступним завданням для дослідження є інтеграція корисної дієти з моделями виробництва, використання землі та кращий аналіз того, як зміна дієти може вплинути на перехід до сталої економіки “, – зазначає Ксав’є Ірц.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button