Новини про м'ясо

Чому Україна не експортує яловичину і свинину до ЄС?

Під час щорічного форуму Yalta European Strategy новий торговий представник України Тарас Качка велику увагу звертав на проблемами та перспективи експорту вітчизняної продукції. Зокрема експерт висловив свою думку щодо торгівлі м’ясом, повідомляє “Європейська Правда”.

На питання, чому Україна не продає в країни ЄС ні яловичини, ні свинини, Тарас Качка відповів: “Тут дві великих проблеми. Одна – суто ветеринарного характеру. Існує проблема африканської чуми свиней. Ми ведемо діалог з Євросоюзом щодо торгівлі в таких умовах. Обидві сторони зацікавлені у результаті, але це надзвичайно складне завдання, тут не варто чекати швидкого прориву. Що ж до яловичини, то я сподіваюсь, що тут нам вдасться розпочати експорт”.

Нещодавно країни ЄС звинуватили українських експортерів, що ті, користуючись неточностями в договорі, можуть неконтрольовано збільшувати експортні поставки курятини. Ці “темні місця” з документа прибрали, натомість збільшились квоти на безмитне ввезення м’яса птиці. Тарас Качка вважає це успіхом України.

“Це рішення є позитивом. Воно довело, що ЄС може протягом кількох місяців провести всі процедури для того, щоб переглянути квоту, хоча досі стверджували, що це дуже тривалий процес. Ми вважаємо це чітким сигналом, що вже цього року ЄС може ініціювати процес і так само оновити й інші квоти у ЗВТ з Україною. І ми будемо завжди апелювати до цього прикладу і говорити: якщо ви змогли за кілька місяців переглянути безмитну квоту по м’ясу птиці, так само ми можемо переглянути безмитну квоту і на зерно, і на інші види м’яса, і на томатну пасту, і на мед, і на решту товарів, по яких ми щороку дуже швидко вичерпуємо безмитні обсяги”, – зазначив експерт.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button