Новини про м'ясо

Через АЧС імпортери відмовляються купляти свинину в Лаосі

У зв’язку зі спалахом африканської чуми свиней в Лаосі, про який стало відомо минулого тижня, влада Таїланду вирішила на 90 днів призупинити імпорт свинини з сусідньої країни. Таїланд першим з закордонних закупівельників відреагував на АЧС в Лаосі.

Варто зазначити, що йдеться про заборону імпорту живих свиней і туш. Про це повідомив тайський департамент розвитку тваринництва.

Минулого тижня Лаос повідомив про 7 випадків АЧС в селах поблизу Сараванна, що призвело до загибелі 973 свиней. Лаос – шоста країна в регіоні, яка постраждала від африканської чуми свиней за останні 10 місяців. Хвороба вже поширилася від Китаю до Монголії, В’єтнаму, Камбоджі та Північної Кореї. Експерти навіть говорять про кризу продовольчої безпеки в Азії, оскільки цей регіон є вразливим для загроз біозахисту, і очікується, що Китай втратить до кінця року 30% національного поголів’я свиней, а це майже 15% світового поголів’я.

Міністерство сільського господарства та кооперативів (МОАС) нещодавно опублікувало оцінку економічного збитку, який може статися, якщо вірус АЧС досягне Таїланду. За оцінками МОАС, якщо хвороба заразить 30% популяції свиней, економічний збиток складе 21,17 млрд. бат (672 млн. доларів США). У випадку 50-відсоткового показника інфікування свиней, економічний збиток зросте до 35,28 млрд. бат (1,1 млрд. доларів США).

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button