Новини про м'ясо

Брекзит впливає на виробників яловичини в ЄС більше, ніж COVID-19

Brexit без укладення угоди матиме значний негативний вплив на виробників яловичини в Ірландії та Польщі. Цей ефект може бути набагато гіршим, ніж криза, спричинена коронавірусом, вважає Єжи Верцбіцкі, президент Польської асоціації виробників великої рогатої худоби (PZPBM).

Під час виступу на останньому засіданні Центру спостереження за ринком м’яса ЄС, пан Верцбіцький заявив: “Це було б більшим викликом для польських виробників яловичини, ніж спалах коронавірусу. Якщо Великобританія раптом стане третьою країною, це призведе до зростання мит та нових умов експорту. У нас з’явиться багато конкурентів на британському ринку, зокрема, Бразилія та інші країни Південної Америки, а це призведе до зниження цін. У Європі падіння цін спочатку відчують ірландські та польські виробники яловичини, два найбільші експортери, а тоді й решта країн ЄС”.

Сьогодні ринок яловичини в ЄС, схоже, повертається до докарантинних обсягів. Цьому, зокрема, сприяє відкриття ресторанів. Експерти в кількох європейських країнах навіть відзначили збільшення виробництва. Однак ціни на яловичину в Польщі знижуються майже рік через скандал, пов’язаний із незаконним забоєм худоби в Калінові. Тоді середня ціна на яловичину в Польщі знизилася на 10% і залишалася такою до першого кварталу 2020 року, коли відбулося чергове падіння цін через кризу COVID-19.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button