Новини про м'ясо

Американські експортери м’яса ризикують втратити свою частку на ринку Японії

Економічний експерт Федерації експортерів м’яса США (USMEF) Ерін Борор вважає, що Японія – хороший ринкок для реалізації американської яловичини і свинини, але ситуація зміниться, якщо Сполучені Штати найближчим часом не укладуть торговельної угоди з азійським партнером.

Під час дискусії на форумі Перспективи сільського господарства США, що відбувся минулого тижня, експерт зазначила, що за підсумками 2018 року експорт американської яловичини та свинини до Японії сягне 2,1 млрд. і 1,65 млрд. доларів, відповідно. Але, за словами Ерін Борор, наступного року ситуація може кардинально змінитись, оскільки Японія підписала торговельні угоди з Австралією, Європейським Союзом, Канадою, Новою Зеландією, Мексикою та Чилі. Нові договори надають преференції, зокрема, передбачають зниження мит на ввезення м’яса в Японію.

Якщо США не підпишуть схожу угоду, американська свинина і яловичина будууть неконкурентноспроможними. Варто зазначити, що червоне м’ясо складає значну частину (30%) сільськогосподарського експорту США до Японії.

Нагадаємо, 1 лютого була підписана Угода про економічне партнерство між Європейським Союзом і Японією, яка скасовує 90% податків на імпорт. Це найбільша торговельна угода, коли-небудь укладена між двома партнерами. Договір, зокрема, передбачає зменшення мита на експорт яловичини до Японії, а щодо свинини – дозволена безмитна торгівля обробленим м’ясом і вводяться низькі мита на торгівлю свіжим м’ясом.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button