Аналітика м'ясного ринку

Аналіз цін на м’ясо у квітні 2016 року

Оптові ціни на свинину

Згідно з даними Держстату, середні оптові ціни на свинину у квітні зросли на 2 гривні або майже на 5% у порівнянні с березнем і склали 44,3 грн/кг (без ПДВ). Це був сезонний передвеликодній зріст, який цілком повторює картину минулого року.

У доларовому еквіваленті зріст був навіть більшим, завдяки зниженню середнього курсу гривні до долару.

Цікаво, що складова свинини в міжнародному індексі цін на м’ясо від FAO у квітні не змінилася, отже український ринок став привабливішим для поставок з-за кордону. Мова, однак, може йти тільки про найдешевші варіанти, оскільки падіння курсу з кінця 2013 року зробило українські ціни на м’ясо набагато нижчими в доларовому еквіваленті в порівнянні зі світовими, створивши надійний захист від імпорту. Поки що ця різниця все ще достатньо велика, при цьому вона грає також на руку вітчизняним експортерам. Треба якомога швидше скористатися цією можливістю для пошуку нових ринків збуту на заміну російського, тому що за законами ринку, внутрішні і світові ціни, рано чи пізно, будуть зближуватись.

Оптові ціни на свинину

Ціни на живець свиней

Наприкінці квітня середня ціна на живець свиней досягла рівня 32 грн/т, що перевищувало рівень початку місяця на 9%. Однак, до середини травня було втрачено половину цього прирісту. Переробники м’яса незадоволені травневими продажами свинини і знижують закупівельні ціни.

В цілому цьогорічний баланс попиту та пропозиції обіцяє надважкий сезон виробникам свинини, в першу чергу, через втрату російського ринку збуту. Внутрішній ринок не здатен поглинути цій обсяг, тоді як експортозаміщення втрачених ринків йде повільніше, ніж хотілося б. Згідно з даними, Державної фіскальної служби України, за підсумками чотирьох місяців, було експортовано біля 1 тис. тонн свинини, що майже в 7 разів менше ніж торік. Внаслідок такої ситуації, ціни на живець залишаються на рівні минулого року, а інколи навіть і нижче, тоді як корми подорожчали на 10-15%. Доля кормів у собівартості свинини складає 60-70%, тобто це питання є дуже чуттєвим.

До речі, як оптові ціни переробленої свинини, так і роздрібні зараз також приблизно дорівнюють торішнім, тоді як собівартість всіх етапів створення доданої вартості зросла. Отже всі учасники цього ланцюжку переживають складні часи.

Ціни на яловичину

Середні оптові ціни на яловичину, згідно з даними Держстату, знизилися у квітні на 1% у порівнянні з попереднім місяцем і склали 45,4 грн/кг (без ПДВ). У той же час індекс FAO, який є показником світових, цін зріс у квітні на 1%.

Ситуація на внутрішньому ринку залишається складною. У роздрібній мережі у квітні була спроба підняти ціну, але попит був незадовільним і в травні ціни знову пішли вниз.

Реалізація ВРХ на забій іде дуже активно, причиною чому є низька прибутковість виробництва молока. Намагаючись втримати рентабельність на тлі зростання цін на корми, молочні ферми і домогосподарства змушені позбавлятися малоефективних корів, а в деяких випадках, просто скорочувати бізнес, чи виходи з нього.

Експорт яловичини йде з відставанням на 40% у порівнянні з минулим роком (дані за січень-квітень) і поки що не подає надії на розвантаження надлишкової пропозиції на внутрішньому ринку.

Оптові ціни на яловичину

Ціни на м’ясо птиці

Середні оптові ціни на м’ясо птиці, згідно з даними Держстату, зросли, але менше ніж на 1% у порівнянні з березнем цього року.

Курятина є популярним і відносно дешевим джерелом білків, тому користується хорошим попитом на внутрішньому ринку. Але виробникам вдається все більше диверсифікувати продажі за рахунок експорту.

С початку року експортовано 67 тис. тон м’яса птиці, що на 45% більше ніж торік.

Оптові ціни на м'ясо птиці

Розкажіть про це друзям:

Андрій Панкратов

Аналітик агропродовольчих ринків, міжнародний консультант інвестиційного центру FAO, менеджер з маркетингу і стратегії, автор сайту Meat-Inform.com 

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button