Зупинити поширення АЧС може лише посилення заходів біобезпеки
Африканська чума свиней завдає значних збитків підприємствам багатьох країн світу. Науковці займаються розробкою вакцини від небезпечного вірусу, а промислові виробники зазнають суттєвих додаткових витрат через фінансування заходів біобезпеки. Як АЧС відображається на галузі свинарства та як запобігти поширенню захворювання, в інтерв’ю для видання “Куркуль” розповів галузевий експерт, керівник британської компанії «Ковентрі Кемікалз» Майкл Баттон.
Пан Баттон зазначає, що сьогодні важко підрахувати глобальні збитки від розповсюдження африканської чуми свиней, але, наприклад, в ЄС їх оцінюють в 1 млрд. євро. Експерт вважає, що головна причина поширення АЧС – низький рівень біобезпеки. За словами Баттона, успішно вдалось зупинити розповсюдження вірусу в Південній Америці – усе завдяки профілактичним заходам та контролю за переміщенням свиней.
Найбільш вірогідним наслідком АЧС є подорожчання свинини, оскільки Китай, через поширення вірусу скоротив виробництво. Щоб задовольнити внутрішній попит, КНР почне збільшувати імпорт.
У свиней не виробляється імунітет від АЧС, тому при контакті зі збудником вірусу тварина заражається. Вилікувати африканську чуму поки неможливо. На сьогодні відомо 22 штами АЧС, існує серйозна проблема мутації вірусу. Зупинити його розповсюдження допоможе лише посилення заходів біобезпеки.