Зростання попиту на м’ясо в Азії може спровокувати екологічну катастрофу
Азія – регіон, де темпи збільшення кількості населення найшвидші. Наслідком такої демографічної ситуації є зростання попиту на ресурси, зокрема і харчові. До 2050 року зростання чисельності населення, урбанізація та підвищення рівня доходів в Азії збільшить споживання м’яса та морепродуктів на 80%, повідомляє агентство Asia Research & Engagement (ARE).
Доповідь компанії була оприлюднена на продовольчому саміті Sustainable Food Summit в Сінгапурі. У документі розглянуті екологічні наслідки зростання попиту на м’ясо в Азії, вперше розкривається драматичний вплив такого виробництва на якість води, землекористування та клімат.
Зокрема, у звіті встановлено, що до 2050 року викиди парникових газів від виробництва м’яса та морепродуктів зростуть на 88%, з 2,9 млрд. до 5,4 млрд. тонн СО2 на рік – це еквівалентне викидам 95 млн. автомобілів за весь час експлуатації. Обсяги використання води у цій промисловості зростуть на 83%, а частка використання антимікробних препаратів збільшиться на 44% – з 27 тис. до 39 тис. тонн на рік, що підвищить ризик резистентності до антибіотиків.
У доповіді також наводяться діапазони потенційних шляхів вирішення проблеми надмірного використання ресурсів як з точки зору попиту, так і пропозиції. До них відносяться використання поліпшеної технології сільського господарства, перехід транснаціональних харчових корпорацій на стале виробництво, більш ефективне регулювання та моніторинг галузі.
Серена Тан, один з авторів доповіді, зазначає: “Якщо ми не зможемо швидко переорієнтуватися на більш стійкі технології виробництва та стати відповідальними споживачами, зростання апетиту азіатів на м’ясо призведе до знищення навколишнього середовища”.