Новини про м'ясо

Змінюються вимоги до утримання тварин: що варто знати?

Днями було внесено правки до Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання. Над створенням норм добробуту тварин в Україні працювали близько трьох років. Наразі українські вимоги відповідають європейській директиві про благополуччя тварин, зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).Галузева організація також долучилась до створення документу.

“Благополуччя тварин — глобальний тренд. Ми не можемо бути поза цим процесом. Якби Україна мала доступ до європейських ринків, підприємства-експортери вже давно б їх імплементували. Проте через ізоляцію маємо більше часу для підготовки”, — зазначає очільниця АСУ Оксана Юрченко.

Варто зазначити, що у власників тваринницьких підприємств є достатньо часу для підготовки до законодавчих змін, оскільки нові вимоги почнуть діяти в 2026 році.

“Однак варто розуміти, що за добу перелаштуватися навряд вдасться. Адже благополуччя не зводиться лише до утримання свиноматок у групах з четвертого тижня поросності. Це і вимоги щодо площі на голову тварини, залежно від її маси, і розміру щілин у підлозі для різних технологічних груп. При цьому не йдеться про кастрування з анестезією. Лише у випадках, коли маніпуляцію здійснюють після 7 дня життя. Також, якщо у стаді є прояви канібалізму, ніхто не заборонятиме обрізати хвоста. Такі обмеження дійсно діють у низці європейських країн, але як «екстра» до тих стандартів, що прописані в Директиві, яку адаптуємо. Причому є вимогою споживача. Європа заявляє, що понад 60% споживачів прагнуть куштувати лише “щасливе” м’ясо. В Україні споживач більше переймається тим, щоб купити тваринний білок, а вже чи гралися тварини під час вирощування іграшками, їх мало цікавить. Тому закономірно, що виробники не розуміють, чому галузь має витратити понад пів мільйона доларів на адаптацію європейських стандартів”, – зазначає пані Юрченко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button