Єгипет відновлює експорт м’яса птиці після 14-річної перерви
Єгипет має намір в останньому кварталі 2020 року експортувати птицю вперше після введення заборон внаслідок кризи пташиного грипу в 2006 році.
Саудівська Аравія та ОАЕ – це перші ринки, які відкрилися для єгипетської продукції птахівництва та живих птахів. Керівник відділу птахівництва Каїрської торгової палати Абдул Азіз Аль-Саєд заявив, що ряд єгипетських птахівницьких компаній готуються експортувати перші партії м’яса на ринок Саудівської Аравії в жовтні.
Минулого тижня ОАЕ заявили, що дозволять відновити імпорт столових яєць, а також охолодженої та замороженої птиці з Єгипту після того, як країна підпише ветеринарний медичний сертифікат. ОАЕ також імпортуватиме качок та живих перепілок за умови, що Єгипет надасть повний перелік своїх птахофабрик.
Набіль Дарвіш, глава Єгипетської асоціації птахівників, сказав, що минулого тижня було встановлено контакт між Генеральним управлінням ветеринарних послуг Єгипту та компетентним органом ОАЕ. Сторони домовились про візит представників Об’єднаних Арабських Еміратів на птахофабрики в Єгипті в рамках підготовки до початку експорту.
Дарвіш заявив, що експорт включатиме різні види продукції, включаючи заморожене м’ясо та яйця. На його думку, відновлення експорту птиці не вплине на ціни на внутрішньому ринку.
Наразі в Єгипті функціює близько 55 тис. птахофабрик. Щорічний обсяг виробництва складає 1,4 мільярда курей та 13 мільярдів яєць.