Як виробникам штучного м’яса вдається збільшувати продажі?
У кількох країнах, наприклад у Франції та Британії, виробники традиційних яловичини, свинини та птиці вимагають заборонити називати веганську продукцію “м’ясо”, “ковбаса” чи “стейк”. Утім, нове дослідження свідчить що псевдом’ясні продукти краще продаються, коли на поличках супермаркетів лежать поруч зі справжнім м’ясом.
Дослідження, проведене The Kroger Co разом з Асоціацією виробників харчових продуктів на рослинній основі (PBFA), показало, продажі рослинного “м’яса” будуть на 23% вищими, якщо розміщувати його не у відділі веганських продуктів, а поруч з м’ясом. Це відбувається через те, що таким чином вдається привернути увагу не лише вегетаріанців, а й м’ясоїдів, які хочуть спробувати щось нове, але навряд завітають до веганського відділу.
Коронакриза вже внесла свої корективи у споживацькі тенденції. Перебої з постачанням натурального м’яса в США привели до того, що багато відвідувачів супермаркетів не знаходили на місці звичної продукції і частіше, ніж будь-коли, купували рослинні аналоги м’яса. У перші місяці карантину обсяг споживання псевдом’яса у Сполучених Штатах збільшився на 264%. За період з березня по червень продажі рослинних замінників м’яса в супермаркетах Kroger виросли на 75%, порівняно з таким же періодом 2019 року.