Новини про м'ясо

Як виготовляють іберійський хамон?

Хамон Іберіко є захищеною географічною назвою. Це означає, що його виготовляють не лише зі свиней відповідної породи і за визначеним рецептом, а й те, що продукувати його можна лише в одній місцевості – на Іберійському (Піренейському) півострові.

Особливість іберійської породи свиней – те, що їх шкіра та копита чорні. Тварини вирощуються за умов вільного вигулу, а основу їх раціону складають трава та жолуді. Те, що свині багато рухаються, покращує якість м’яса.

Процес дозрівання

Для приготування хамону свинячі ноги засолюють у морській солі. Це початок дозрівання. Далі хамон має “упріти” в сушарні. Пізніше свинячі ноги переносять до погреба – це остання стадія дозрівання продукту. Хамон вкривається пліснявою, під якою “пітніє”. Це додає продукту особливого смаку та аромату.

Дозрівання справжнього іберійського хамону може тривати від трьох до чотирнадцяти років. Вартість такої ніжки преміум-класу вартує більш ніж 400 євро.

Як їсти хамон?

Нарізати хамон важливо тонкими скибочками. Іспанці, зазвичай, їдять цю страву без хліба. До хамону чудово підходять червоні легкотілі вина або сухі білі.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button